Blog

UX writing – na czym polega? Jak tworzyć treści przyjazne użytkownikom?
Magdalena Krawczyńska
21.06.2023
Jeśli prowadzisz firmę online, masz stronę internetową lub dopiero planujesz jej projekt, musiszzadbać o dobrą komunikację z użytkownikami. Zrobisz to choćby za pomocą przemyślanychtreści, które stworzy dla Ciebie osoba specjalizująca się w UX writingu. Czym jest ta dziedzina?Na czym polega praca UX writera i jakie korzyści przynosi? W poniższym artykule znajdzieszodpowiedzi na te pytania.
Spersonalizowana Mapa Google na Twojej stronie internetowej, czyli kilka słów o Google API
Oliwia Wachowska
25.04.2022
W dzisiejszym wpisie opowiemy sobie jednak o szczególnym, bardzo konkretnym elemencie, który koniecznie powinien znaleźć się na stronie WWW, a mianowicie o mapie Google. Dlaczego jest ona tak ważna? Gdzie i w jaki sposób umieścić mapkę na stronie?
Dekalog UX dla twórców stron i sklepów internetowych
Oliwia Wachowska
21.12.2021
UX, czyli User Experience to dość szerokie zagadnienie, nieodłącznie powiązane z procesem tworzenia serwisów internetowych, sklepów internetowych, czy aplikacji. Najprościej możemy określić go jako zbiór doświadczeń, towarzyszących odwiedzającemu podczas poruszania się w obrębie produktu. Serwis dopasowany do potrzeb klientów jest nie tylko funkcjonalny i intuicyjny dla odbiorcy, ale również przynosi mnóstwo korzyści samej marce.
WCAG 2.1 – na czym polega ustawa o zapewnieniu dostępności?
Oliwia Wachowska
07.12.2021
WCAG 2.1 to ustawa o dostępności cyfrowej oraz informacyjno-komunikacyjnej stron internetowych oraz aplikacji mobilnych z 2019 roku, która rozszerza wymagania zawarte w poprzedniej wersji Web Content Accessibility Guidelines (WCAG 2.0) z roku 2012.Celem wprowadzenia aktualizacji jest poprawienie warunków funkcjonowania obywateli, posiadających szczególne potrzeby oraz narażonych na dyskryminację w różnych aspektach codziennego życia.
Autorski system zarządzania treścią – wyjątkowe rozwiązanie dla naszych klientów!
Oliwia Wachowska
19.11.2021
Edycja i zarządzanie stroną internetową jest dla osób nietechnicznych tematem równie abstrakcyjnym co fizyka kwantowa. Jak jest w praktyce? Dzięki stworzonemu przez nas intuicyjnemu panelowi CMS to bardzo łatwe, nawet dla komputerowych laików. Nie trzeba znać języków programowania, wystarczą podstawowe umiejętności obsługi komputera do publikacji tekstów, zdjęć i innych treści na stronie internetowej.
Core Web Vitals – duża zmiana w świecie algorytmów Googla, która dosięgnie nas wszystkich.
Patrycja Pałka
27.07.2021
User Experience to ogół wrażeń, jakie odnosi użytkownik podczas korzystania ze strony internetowej i o ile definicja ta brzmi dość prosto, to zdobycie, uporządkowanie i przeanalizowanie wszystkich tych wrażeń do najprostszych już nie należy.
Twoja strona WWW nie jest responsywna? Nie licz więc na klientów
Patrycja Pałka
10.05.2021
Wielokrotnie podkreślamy, że w obecnych czasach, prowadząc działalność – strona internetowa jest absolutnym wymogiem. Wizytówka w przestrzeni on-line, ale tez trampolina do efektywnej komunikacji z klientem, potrafi skutecznie i namacalnie wesprzeć proces sprzedażowy, przekazując przy tym wszelkie wartości i idee, przypisane do danej działalności. Jednak samo posiadanie strony internetowej nie jest nawet w połowie sukcesem.
Dlaczego dedykowany system CMS jest lepszy od rozwiązania typu WordPress?
Patrycja Pałka
14.04.2021
Naszych klientów możemy podzielić na dwie charakterystyczne grupy, gdzie każdą z nich określają konkretne cechy. Pierwszą grupą są klienci, którzy przychodzą do nas jedynie z zamiarem skorzystania z konkretnej usługi – sklepu internetowego, strony WWW, identyfikacji wizualnej lub pozycjonowania – bez konkretnego planu na ten pomysł. Po prostu oddają się w nasze ręce, oczekując na propozycje, z jakimi wyjdziemy. Natomiast druga grupa klientów to odbiorcy korzystający z tych samych usług, których odróżnia poziom zaangażowania w etapy realizacji.
HotJar - jak wykorzystać go w praktyce?
Patrycja Pałka
05.01.2021
W dobie rozwoju narzędzi, które w kompleksowy sposób dostarczają informacji na temat użytkownika, nietrudno jest na podstawie danych ulepszać działania i procesy na stronie internetowej. Posiadanie istotnych informacji na temat ruchu na stronie, czy współczynnika odrzuceń to owszem – kluczowe dane, ale czy znasz powody, dla których użytkownicy – a tym samym Twoi klienci – zachowują się w określony sposób?
UX design na stronie internetowej, dlaczego jest tak ważny?
Patrycja Pałka
28.08.2020
UX – User Experience - do niedawna tajemnicze pojęcie zza oceanu, nic niewnoszące do codzienności przeciętnego użytkownika sieci Internet. Często ignorowane na rzecz utartych schematów i z pozoru najkorzystniejszych rozwiązań. Jednak jak wyraźnie pokazuje historia web designu – błędnie.
Bezpłatna wycena
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych oraz Rozporządzenia 2016/679. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest IBIF.PL KOWALSKI PAWEŁCZAK S.K.A. Więcej informacji dot. ochrony danych osobowych znajdą Państwo w polityce prywatności. Klikając WYŚLIJ akceptujesz wszystkie powyższe warunki.