Blog

Core Web Vitals – duża zmiana w świecie algorytmów Googla, która dosięgnie nas wszystkich.

Autor:  Patrycja Pałka
27.07.2021
Oceń wpis:
średnia ocen:   5.0/5 - liczba głosów:   2
Głos został już oddany
Dziękujemy za ocenę

User Experience to ogół wrażeń, jakie odnosi użytkownik podczas korzystania ze strony internetowej i o ile definicja ta brzmi dość prosto, to zdobycie, uporządkowanie i przeanalizowanie wszystkich tych wrażeń do najprostszych już nie należy. Jeśli do tej pory do tego aspektu podchodziliście po macoszemu, to powinniście wiedzieć, że do czerwca 2021 user experience wskoczy na podium w rywalizacji o zasady indeksowania stron i jeńców na pewno brać nie będzie. Krótko więc mówiąc – jeśli Twoja strona internetowa nie będzie dostosowana do wymogów, jakie narzuca Google, dość szybko odczujesz to w pozycji w wynikach wyszukiwania. Mamy tutaj na myśli trzy główne czynniki, od których właściwie wszystko będzie zależeć.

O czym mowa i dlaczego warto jak najszybciej nadrobić zaległości, odpowiadamy w dzisiejszym artykule.

Koniecznie zapraszamy!

Wyszukiwarka Google od początku istnienia ma za zadanie dostarczyć na zapytanie użytkownika jak najbardziej trafną odpowiedź. Algorytmy weryfikujące zawartości WWW przez wszystkie te lata przeszły dość ciekawą ewolucję, która dziś zapewnia nam wygodę i zaspokojenie potrzeb – od potrzeby wiedzy, po tę zakupową. Należy jednak mieć na uwadze, że algorytmy Google skupiają się na całym spektrum cech, a jedną z najważniejszych są doświadczenia użytkownika brane pod uwagę w celu dostosowania jak najlepiej dopasowanej odpowiedzi do pytania .
W celu opracowania systemu, dzięki któremu wyniki wyszukiwania są jeszcze bardziej efektywny - Google stale aktualizuje umiejętności robotów. I tak według planów, w tym roku przyjdzie nam się zmierzyć z nową bardzo ważną aktualizacją, która może nawet bardzo namieszać w świecie Internetu.

O co dokładnie chodzi? Poznajcie Core Web Vitals.
Co to jest? W jaki sposób wpłynie na pozycjonowanie stron internetowych i każdego Kowalskiego, który posiada firmową witrynę internetową? Zapraszamy Was do artykułu, w którym postaramy się wyjaśnić co czeka nasz wszystkich wraz z nadejściem jednej z najważniejszych aktualizacji algorytmu Google.

 

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Zadzwoń!

Paweł KowalskiObsługa klienta kluczowego
kategoria:  Web design
Oceń wpis:
średnia ocen:   5.0/5 - liczba głosów:   2
Głos został już oddany
Dziękujemy za ocenę

Komentarze

Bezpłatna wycena
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych oraz Rozporządzenia 2016/679. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest IBIF.PL KOWALSKI PAWEŁCZAK S.K.A. Więcej informacji dot. ochrony danych osobowych znajdą Państwo w polityce prywatności. Klikając WYŚLIJ akceptujesz wszystkie powyższe warunki.