Blog

7 prostych kroków do prawidłowej optymalizacji obrazów pod kątem SEO [Infografika]

Autor:  Łukasz Zaborski
09.11.2019
Oceń wpis:
średnia ocen:   4.5/5 - liczba głosów:   11
Głos został już oddany
Dziękujemy za ocenę

Chcąc dotrzymać kroku współczesnym wymogom prowadzenia stron internetowych, trzeba zadbać o odpowiednią oprawę graficzną. Aby przyniosło to oczekiwane efekty, należy zrobić to dobrze! Niskiej jakości plik, nielogicznie umieszczony, skutecznie odstraszy użytkownika na długo, a w najgorszym przypadku-na zawsze. Nic bowiem tak nie działa na wyobraźnie czytelnika, jak obraz, który jest w stanie opowiedzieć czasem więcej, niż tysiąc słów.


Tak jak tekst-grafika powinna być wartościowa, oryginalna, ciekawa i odzwierciedlająca kontent. Kiedy już mamy opanowane wszystkie te wytyczne, czas na wisienkę na torcie-optymalizację! Wykonana prawidłowo-tak jak doskonały deser- nie tylko przyciągnie uwagę użytkownika, ale także rozbudzi apetyt na więcej. Pozostawiając pozytywne wrażenie, znacznie zwiększy szansę na wysoką widoczność strony w organicznych wynikach wyszukiwania, a wtedy już mamy połowę sukcesu za sobą. Resztę wystarczy robić regularnie i prawidłowo- ale to już bułka z masłem.


Dość ważnym recenzentem, od którego będzie zależeć, jak wysoko strona się pojawi, będzie robot Google. I niech nie wydaje Ci się, że to błahy krytyk! Swym bacznym okiem tak samo dokładnie prześwietli treść, jak i optymalizację obrazów. Na podstawie przeczytanych i zdefiniowanych przez niego informacji zostanie wystawiona ocena, będąca odzwierciedleniem zaindeksowania witryny. Warto więc zapewnić mu konkretną i pełną lekturę, wzbogaconą o dopracowane grafiki, dzięki którym owa indeksacja pozwoli wieść prym w górnych wynikach wyszukiwarki, a o to przecież chodzi!


Proces optymalizacji obrazów pod kątem SEO nie trwa długo i gwarantuje doskonałe efekty. Tak naprawdę 7 podstawowych kroków zaprowadzi Twoją witrynę do sukcesu.


Od czego zacząć? i jak prawidłowo podejść do tematu? Wyjaśniamy w poniższej infografice.
Pamiętaj jednak, aby w procesie optymalizacji nie zapomnieć o wywarciu wrażenia na żywym organizmie! Roboty są ważne, ale to czytelnik zainteresowany przekazem i wartością informacji, wpisując ponownie adres, powróci w celu odnalezienia atrakcyjnych treści i ciekawych obrazów.

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Zadzwoń!

Paweł KowalskiObsługa klienta kluczowego
kategoria:  seo
Oceń wpis:
średnia ocen:   4.5/5 - liczba głosów:   11
Głos został już oddany
Dziękujemy za ocenę

Komentarze

Bezpłatna wycena

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych oraz Rozporządzenia 2016/679. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest IBIF sp. z o.o. Więcej informacji dot. ochrony danych osobowych znajdą Państwo w polityce prywatności. Klikając WYŚLIJ akceptujesz wszystkie powyższe warunki.