Blog

7 prostych kroków do prawidłowej optymalizacji obrazów pod kątem SEO [Infografika]

Autor:  Łukasz Zaborski
09.11.2019
Oceń wpis:
średnia ocen:   4.5/5 - liczba głosów:   11
Głos został już oddany
Dziękujemy za ocenę

Chcąc dotrzymać kroku współczesnym wymogom prowadzenia stron internetowych, trzeba zadbać o odpowiednią oprawę graficzną. Aby przyniosło to oczekiwane efekty, należy zrobić to dobrze! Niskiej jakości plik, nielogicznie umieszczony, skutecznie odstraszy użytkownika na długo, a w najgorszym przypadku-na zawsze. Nic bowiem tak nie działa na wyobraźnie czytelnika, jak obraz, który jest w stanie opowiedzieć czasem więcej, niż tysiąc słów.


Tak jak tekst-grafika powinna być wartościowa, oryginalna, ciekawa i odzwierciedlająca kontent. Kiedy już mamy opanowane wszystkie te wytyczne, czas na wisienkę na torcie-optymalizację! Wykonana prawidłowo-tak jak doskonały deser- nie tylko przyciągnie uwagę użytkownika, ale także rozbudzi apetyt na więcej. Pozostawiając pozytywne wrażenie, znacznie zwiększy szansę na wysoką widoczność strony w organicznych wynikach wyszukiwania, a wtedy już mamy połowę sukcesu za sobą. Resztę wystarczy robić regularnie i prawidłowo- ale to już bułka z masłem.


Dość ważnym recenzentem, od którego będzie zależeć, jak wysoko strona się pojawi, będzie robot Google. I niech nie wydaje Ci się, że to błahy krytyk! Swym bacznym okiem tak samo dokładnie prześwietli treść, jak i optymalizację obrazów. Na podstawie przeczytanych i zdefiniowanych przez niego informacji zostanie wystawiona ocena, będąca odzwierciedleniem zaindeksowania witryny. Warto więc zapewnić mu konkretną i pełną lekturę, wzbogaconą o dopracowane grafiki, dzięki którym owa indeksacja pozwoli wieść prym w górnych wynikach wyszukiwarki, a o to przecież chodzi!


Proces optymalizacji obrazów pod kątem SEO nie trwa długo i gwarantuje doskonałe efekty. Tak naprawdę 7 podstawowych kroków zaprowadzi Twoją witrynę do sukcesu.


Od czego zacząć? i jak prawidłowo podejść do tematu? Wyjaśniamy w poniższej infografice.
Pamiętaj jednak, aby w procesie optymalizacji nie zapomnieć o wywarciu wrażenia na żywym organizmie! Roboty są ważne, ale to czytelnik zainteresowany przekazem i wartością informacji, wpisując ponownie adres, powróci w celu odnalezienia atrakcyjnych treści i ciekawych obrazów.

kategoria:  seo
Oceń wpis:
średnia ocen:   4.5/5 - liczba głosów:   11
Głos został już oddany
Dziękujemy za ocenę

Komentarze