Blog

Generator ofert – dlaczego to dobre rozwiązanie dla Twojej firmy?

Autor:  Magdalena Krawczyńska
25.01.2023
Oceń wpis:
średnia ocen:   5.0/5 - liczba głosów:   5
Głos został już oddany
Dziękujemy za ocenę

Jak uprościć pracę w firmie? To pozornie łatwe pytanie zadają sobie przedsiębiorcy na całym świecie. Ty również szukasz narzędzia, które przyspieszy rozwój Twojej działalności? Poznaj więc Generator ofert i sprawdź, czy to rozwiązanie odpowiednie dla Ciebie!

Spis treści:

  1. Generator ofert – komu pomaga w pracy i jak wygląda?
  2. Jak Generator ofert wpływa na działanie firmy?
  3. Dla jakich firm warto stworzyć Generator ofert?
  4. Zamów Generator ofert w IBIF

Generator ofert – komu pomaga w pracy i jak wygląda?

Generator ofert przypomina z wyglądu formularz. Zawiera puste pola przeznaczone do uzupełnienia oraz rozwijane listy z różnymi wariantami do zaznaczenia.
Z narzędzia korzysta przedstawiciel handlowy, tworząc propozycję współpracy dla potencjalnego klienta. Zazwyczaj po rozmowie z osobą zainteresowaną usługą uzupełnia kolejne pola jej wymaganiami. Po wypełnieniu Generatora automatycznie tworzy się przejrzysta i estetyczna oferta, a następnie jest ona wysyłana do potencjalnego klienta.

Jakie dokładnie pola do uzupełnienia znajdziesz w Generatorze ofert? W dużej mierze zależy to od rodzaju oferowanej usługi. Narzędzie może wymagać podania maila adresata, czasu wykonania usługi, jej kosztu, rabatów, dodatkowych modułów (na przykład w przypadku projektu strony internetowej będzie można zaznaczyć moduł newslettera, landing page’u, wersji językowych czy przekierowania 301). Dodatkowo Generator pozwala na stworzenie treści maila, podanie imienia i nazwiska przedstawiciela handlowego oraz wgranie firmowego logo adresata.

Generator ofert, jak wskazuje jego nazwa, generuje propozycje. Wymaga więc minimalnego wysiłku podczas wypełniania pustych pól i zaznaczania wariantów.

Jak Generator ofert wpływa na działanie firmy?

Generator ofert jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą zaoszczędzić czas. Dzięki narzędziu przedstawiciel handlowy zamiast tworzyć ofertę przez 2 godziny, przygotowuje ją na przykład przez 10 minut. Jakie jeszcze korzyści przynosi Generator ofert korzystającej z niego firmie?

Szybsza sprzedaż

Dzięki automatycznej generacji sprzedawca szybciej wysyła ofertę do klienta. W przypadku skomplikowanych usług lub wymagających klientów nie spędza długich godzin, przygotowując propozycję współpracy. Zaznacza warianty zaakceptowane przez zainteresowaną osobę, a następnie wysyła gotową, przejrzystą ofertę do odbiorcy. Dzięki temu potencjalny klient może spokojnie zastanowić się nad daną usługą lub produktem. Generator ofert pozwala również na stworzenie dwóch ofert dla porównania – na przykład jednej droższej wzbogaconej o moduły i drugiej tańszej pozbawionej dodatkowych elementów.

Większa szansa na zdobycie klienta

Szybsze generowanie oferty to też krótszy czas oczekiwania na propozycję przez potencjalnego klienta. Zainteresowana osoba otrzymuje ją niemal od razu po rozmowie. W związku z tym wzrasta możliwość tego, że skorzysta z usług. Będzie bowiem mieć mniej czasu na poszukiwanie propozycji innych firm.

Bardziej estetyczna oferta

Wykorzystując Generator ofert, przedstawiciel automatycznie generuje czytelną propozycję dla potencjalnego klienta. Dzięki dopracowanej graficznie, spersonalizowanej ofercie firma jest postrzegana jako bardziej profesjonalna i godna zaufania. Dodatkowo propozycja oznaczona firmowym logo wywołuje u klienta poczucie, że dokładnie dopasowano ją do jego potrzeb.

Mniejszy wysiłek przedstawicieli handlowych

Generator ofert pozwala również ograniczyć wysiłek handlowców. Nie muszą oni za każdym razem tworzyć nowej propozycji dla potencjalnego klienta. Mogą poświęcić czas na rozmowy z kolejnymi osobami chcącymi skorzystać z usług. Dzięki Generatorowi przedstawicielowi handlowemu o wiele trudniej o pomyłkę podczas tworzenia propozycji – na przykład polegającą na wpisaniu innego kosztu danej usługi lub produktu. Chaos, który często towarzyszy przygotowywaniu oferty, jest znacznie mniejszy. Ponadto narzędzie przesyła każdorazowo informację o otwarciu propozycji do nadawcy.

Dla jakich firm warto stworzyć Generator ofert?

Lista branży i firm, w których sprawdzi się Generator ofert, jest właściwie nieskończona. Wiele zależy od kreatywności właściciela działalności. Ważna jest też umiejętność spojrzenia na swoje usługi z perspektywy różnych potrzeb klientów, a następnie ich uwzględnienie w Generatorze ofert.

Przykładem takiego wdrożenia może być generator dla naszego klienta zajmującego się sprzedażą i wynajmem maszyn budowlanych. Do oferty w ciągu kilku kliknięć trafiaja wybrane dowolnie produkty z firmowej strony internetowej (pojedyncze lub całe podkategorie).

Generator ofert posiada możliwość personalizacji poprzez wgranie logo odbiorcy, wpisanie jego danych oraz podpis sporządzającego ofertę wraz z danymi kontaktowymi. Wpisanie cen za poszczególne pozycje, rabatu na nie lub całość propozycji produktowej oraz dodanie kaucji za dany sprzęt czyni ofertę kompleksową pod kątem merytorycznym oraz handlowym. Pole "Uwagi" natomiast daje możliwość opatrzenia oferty swobodnym komentarzem od przedstawiciela handlowego.

Całość zamknięta jest w atrakcyjnej formie graficznej, uprzednio przygotowanej na podstawie identyfikacji wizualnej klienta, a wygenerowanie oferty trwa kilka - kilkanaście minut.

Zamów Generator ofert w IBIF

Zastanawiasz się, czy Generator ofert sprawdzi się w Twojej firmie? A może masz już pomysły na to, jak go wykorzystać w swojej działalności? Zapraszamy więc do kontaktu! Chętnie porozmawiamy o dopasowaniu omawianego narzędzia do Twoich potrzeb. Zdecyduj się na Generator ofert – oszczędzaj czas, personalizuj propozycje usług i wyprzedź konkurencję! Zadzwoń lub napisz do nas: www.ibif.pl/kontakt.

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Zadzwoń!

Paweł KowalskiObsługa klienta kluczowego
Oceń wpis:
średnia ocen:   5.0/5 - liczba głosów:   5
Głos został już oddany
Dziękujemy za ocenę

Komentarze

Bezpłatna wycena
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych oraz Rozporządzenia 2016/679. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest IBIF.PL KOWALSKI PAWEŁCZAK S.K.A. Więcej informacji dot. ochrony danych osobowych znajdą Państwo w polityce prywatności. Klikając WYŚLIJ akceptujesz wszystkie powyższe warunki.