Blog

Social Media w pigułce #6

Autor:  Anna Małoszewska
24.02.2022
Oceń wpis:
średnia ocen:   3.7/5 - liczba głosów:   3
Głos został już oddany
Dziękujemy za ocenę

Dziś przyglądamy się kolejnym zmianom w SoMe i… ciekawostce z Ameryki!

Meta: Rolki i netykieta.

Od 22 lutego użytkownicy Facebooka w 150 krajach (w tym Polska) mają dostęp do Rolek. Na początku marca zostaną wprowadzone w dwóch formatach: banerów i naklejek. Funkcja gwiazdek w praktyce będzie oznaczać finansowe wsparcie twórców. Materiały będzie można obejrzeć nie tylko w Stories, ale także w Watch i Aktualnościach. Rozwijając Reels na Facebooku, zobaczymy:

  • Remix - autorską Rolkę połączona z Rolką innego twórcy,
  • Rolki minutowe,
  • Rolki w wersjach roboczych,
  • Edycję filmików.

Meta postanowiła równocześnie przyjrzeć się wirtualnym influencerom, czyli awatarom. Szacuje się, że platformy społecznościowe będące własnością Zuckerberga posiadają ponad 200 wirtualnych influencerów. Metaversum postanowiło przyjrzeć im się bliżej i ustalić granice etyczne ze względu na to, że przeciętny odbiorca ma problem ze zorientowaniem się, które reklamy i rekomendacje pochodzą od prawdziwych influencerów.

Snapchat. Radość dla pokolenia Z.

Użytkownicy Snapchata zyskają możliwość zmiany swojego nicku na platformie. Jednak będzie to opcja jednorazowa, bez możliwości powrotu do pierwotnej nazwy. Snap Map, czyli udostępnianie innym lokalizacji, będzie możliwe już w czasie rzeczywistym, od 15 minut do 8 godzin. Jest to jednak krytykowane rozwiązanie, ze względu na obawy o bezpieczeństwo nieletnich użytkowników portalu.

Nowy portal społecznościowy w… Ameryce!

W Ameryce dostępny jest nowy odpowiednik Twittera. Co w nim oryginalnego? Właścicielem i twórcą Truth Social jest… Donald Trump! Polityk został zbanowany na wszystkich portalach społecznościowych, założył więc własną platformę komunikacji. Aplikacja z założenia ma mieć interfejs podobny do Twittera.

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Zadzwoń!

Paweł KowalskiObsługa klienta kluczowego
Oceń wpis:
średnia ocen:   3.7/5 - liczba głosów:   3
Głos został już oddany
Dziękujemy za ocenę

Komentarze

Bezpłatna wycena

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych oraz Rozporządzenia 2016/679. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest IBIF sp. z o.o. Więcej informacji dot. ochrony danych osobowych znajdą Państwo w polityce prywatności. Klikając WYŚLIJ akceptujesz wszystkie powyższe warunki.